Natural Mystic Blog
DOKAZANO.. konopljino olje je čisto naravno zdravilo, ki odpravlja vrsto težav!
Ob rednem uživanju konopljinega olja se izboljša ali pa odpravi vrsto težav, med katerimi so po pričevanju mnogih virov razna vnetje, zvišan holesterol, kožne bolezni, stres in slabo počutje, bolj specifično pa na primer revmatoidni artritis, predmestrualni sindrom, akne in celo luskavica. Ti zdravstveni učinki izhajajo iz sestave konopljinega olja.
Slednje namreč vsebuje kar osem esencialnih aminokislin, od tega pomembnejšo alfalinolensko Omega 3 (15-25%) in linolno Omega 6 (50-70%). Konopljino olje je edinstveno, saj že 10 do 20 g oziroma dve jedilni žlici zadovolji dnevno potrebo po teh maščobnih kislinah
Alfalinolenska kislina je lahko v pomoč pri zdravljenju bolezni srca in ožilja. Konopljino olje zaradi razmeroma visoke količine kisline Omega 3, ki se vpletajo v presnovo holesterola, preprečuje strjevanje krvi, saj ovira lepljenje trombocitov. Ker so kronična vnetja neredko posledica šibkega imunskega sistema, maščobne kisline Omega 3 pa blažijo vnetne procese, priporočajo uporabo konopljinega olja tudi pri revmatoidnem artritisu, kroničnem vnetju mehurja, psoriazi ali luskavici, pri ulceroznem kolitisu in drugih kroničnih vnetjih črevesja, pa tudi pri okvari sklepov in motnjah gibanja. Maščobne kisline Omega 3, s tem pa tudi konopljino olje, so v veliko pomoč pri lajšanju bolečin. Uporabljajo ga tudi pri bolnikih z aidsom, glavkomom, astmo, epilepsijo in nekaterih drugih bolečinskih stanjih. Poleg tega pa blagodejno odpravlja težave, ki se pojavijo zaradi multiple skleroze, raka in shizofrenije.
Konopljino olje vsebuje tudi redko gamalinolensko kislino GLA, ki je sicer del skupine Omega 6 in je izredno pomembna za imunsko odpornost.
S tako sestavo konopljino olje pripomore k pravilnemu ravnovesju telesnih hormonov in ga brez zadržkov lahko proglasimo za najbolj uravnovešeno jedilno rastlinsko olje, ki ga najdemo v naravi. Konopljino olje lahko nadomesti drage kapsule GLA!
Ravno zaradi tega sodi konopljino olje tudi med vrhunske vire Omega 3 maščobnih kislin in se vedno uporablja po predolgem uživanju lanenega olja. Izključno in predolgo uživanje lanenega olja namreč lahko pripelje do pomanjkanja linolne kisline v organizmu. Da bi tako uspešno doseženo uravnoteženost maščobnih kislin s pomočjo lanenega olja trajno obdržali ter zagotovili zadostno preskrbo z linolno kislino, je potrebno laneno olje po nekaj mesecih nadomestiti s konopljinim oljem.