Natural Mystic Blog
Konoplja kot zdravilo se pojavi tudi v zgodovini Kitajske medicine
Znameniti zdravnik Hua Tuo je med letoma 141 in 208 n. š. izumil vino iz konoplje in vrel konopljin prah, ki ju je uporabljal kot anestetik med svojimi operacijami, cesar Šen Nung pa ju je uvrstil med vrhovne eliksirje nesmrtnosti.
S prvim so zdravili zaprtje, protin, beriberi, malarijo, revmo in menstrualne težave, z drugim pa preprečevali starostne zapeke, pospeševali okrevanje po vročici in zdravili slabokrvnost.
Indijci so konopljo uporabljali za zdravljenje vrste bolezni in zdravstvenih težav, vključno z drisko, epilepsijo, delirijem in norostjo, kolikami, revmo, gastritisom, anoreksijo, jetiko, fistulami krvavitvah iz maternice, migreni, ohromelosti, vraničnem prisadu, zastrupitvi krvi, inkotinenci, gobavosti, kačjih pikih, angini,…
Strokovnjaki ugotavljajo uporabnost opojne konoplje predvsem pri lajšanju težko ozdravljivih bolezni, stranskih učinkov močnih sintetičnih zdravil in za zdravljenje težkih nevropatičnih bolečin, katere so po navadi kronične, ker nevron v možganih ali periferen živčni sistem postane pre-občutljiv in s tem povzroči abnormalne
ali podaljšane impulze. Vzrokov za nevropatične bolečine je veliko med katere spadajo: rakasta obolenja, mišični revmatizem oz. sindrom kronične bolezni – Fantomski Ud(to je občutek bolečine v odrezanem udu), Sladkornih bolnikih, Nevropatih (živčnih bolnikih)(1838-1854), Axenov refleks(huda prizadetost katera bolniku onemogoča izravnavo glave),…spremljajo zdravljenje takih bolezni.
Njeno koristnost so preučevali tudi pri lajšanju tegob pri multipli sklerozi, ko bolniki trpijo tedne ali mesece trajajoče napade mišičnih krčev, ki se pridružujejo slabšanju vida, govornim težavam, tresenju, slabosti, izgubi koordinacije gibov in ravnotežja. Uporabna je pri zdravljenju Glavkoma, očesna bolezen, kjer rast tlaka v zraku povzroči nepopravljivo škodo na mrežnici in na očesnem živcu ter s tem slepoto.
Konoplja vzbuja željo po hrani in predstavlja eno najbolj varnih in poceni zdravstvenih sredstev, ki nima stranskih učinkov.
Poskrbeti je potrebno, da so prizadevanja za širjenje pridelave in predelave navadne konoplje (pri nas) ločena od naporov za legalizacijo marihuane in uvedbe državnega monopola nad prometom z njo.
* V 19. stoletju je bil Cannabis v Ameriki najpogosteje uporabljeno sredstvo proti bolečinam.